• Prijímanie deti do MŠ k 1.9.2024

• PRIJÍMANIE DETÍ DO MŠ K 01.09.2024

Z Á P I S   D E T Í

do  Materskej   školy,  Kultúrna ulica 284/11 v Žiline na školský rok 2024/2025

bude  v zmysle  platných  predpisov  a termínu  určeného zriaďovateľom Mesto Žilina prebiehať  na  základe  podania  písomnej  žiadosti  v termíne:

14.– 16. mája 2024  v čase od 7.00 – 18.00 h ( kancelária riaditeľky materskej školy, tel. kontakt 0904 526 999)

Zákonný zástupca dieťaťa je povinný riaditeľke materskej školy doručiť písomnú žiadosť spolu s potvrdením o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa od všeobecného lekára pre deti a dorast, ktorého súčasťou je aj údaj o povinnom očkovaní.

V prípade, že sa jedná o dieťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, je nutné k žiadosti a potvrdeniu o zdravotnom stave dieťaťa priložiť aj vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie.

Tlačivo žiadosti si môžu záujemcovia prevziať priamo v materskej škole alebo ho nájdu  TU  Žiadosť o predprimárne vzdelávanie

Písomné vyhlásenie zákonných zástupcov TU –Písomné vyhlásenie  prihlášky

Čestné vyhlásenie –TU-Čestné vyhlásenie

Žiadosť na predprimárne vzdelávanie v školskom roku 2024/2025 je možné podať aj elektronicky mszastranie.edupage.org

Prijímanie detí do materskej školy sa uskutočňuje v zmysle § 59 a 59a zákona č.245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní /školský zákon / a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Na predprimárne vzdelávanie sa prednotne prijímajú deti, pre ktoré je plnenie predprimárneho vzdelávania povinné.

Podmienky  prijímania  detí  do  materskej  školy:

prednostne sa do materskej školy budú prijímať deti,

o  deti, pre ktoré je plnenie predprimárneho vzdelávania povinné / deti, ktoré do 31. augusta 2024 dosiahnu päť rokov /

o  deti, ktoré dovŕšia šesť rokov veku, ale nedosiahli školskú spôsobilosť / t.j. deti, ktoré budú pokračovať v plnení povinného predprimárneho vzdelávania

o  deti, ktoré majú právo na prijatie na  predprimárnevzdelávanie / t.j. deti, ktoré do 31.augusta 2024 dovŕšia vek štyri roky /

o  deti, ktoré majú trvalý pobyt v spádovej oblasti danej materskej školy

o  deti, ktoré majú trvalý pobyt v meste Žilina

v prípade voľnej kapacity

o deti po dovŕšení troch rokov veku,

o deti, ktorých súrodenci už navštevujú MŠ.

Dôležité : Podľa § 144 a školského zákona účinného od 1.januára 2022 sa na podaniach týkajúcich sa výchovy a vzdelávania, v ktorých sa rozhoduje o správnom konaní ,teda aj na žiadosti vyžaduje podpis oboch rodičov /zákonných zástupcov dieťaťa/.Rodičia / zákonní zástupcovia sa môžu dohodnúť ,že žiadosť podpisuje iba jeden zákonný zástupca a rozhodnutie sa doručí iba jednému rodičovi / zákonnému zástupcovi, ak písomné vyhlásenie o tejto skutočnosti doručia / predložia riaditeľke  materskej školy/.V prípade ,že zadováženie súhlasu – podpisu druhého zákonného zástupcu / rodiča na žiadosti o prijatie je spojené s ťažko prekonateľnou prekážkou a je to v najlepšom záujme dieťaťa zákonný zástupca / rodič predloží riaditeľke materskej školy čestné vyhlásenie.

• Deň otvorených dverí 2024

• DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ V MATERSKEJ ŠKOLE KULTÚRNA ULICA 284/11,ŽILINA

VÁŽENÍ RODIČIA BUDÚCICH ŠKOLKÁROV A PRIAZNIVCI NAŠEJ MATERSKEJ ŠKOLY, SRDEČNE VÁS POZÝVAME   NA  DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ  , KTORÝ  SA   USKUTOČNÍ DŇA 30. 04. 2024

/T.J.V STREDU/ V ČASE OD 9,00 DO 11,00 HOD.

Pripravili sme si pre vás :

prehliadku naším zariadením

tvorivé dielne

edukačné hry s našimi deťmi v interiéri a exteriéri

pamätný darček od našich detí

TEŠÍME SA NA VÁS !!!!!

• OZNAM

• NA ZÁKLADE NÍZKEHO POČTU PRIHLÁSENÝCH  DETÍ, BUDE PREVÁDZKA MATERSKEJ ŠKOLY PRERUŠENÁ POČAS VEĽKONOČNÝCH PRÁZDNIN

OD 28.03.2024 DO 02.04.2024

PREVÁDZKA BUDE OPAŤ OBNOVENÁ DŇA :

03.04.2024 T.J. V STREDU

Riaditeľstvo MŠ

KRÁSNE VEĽKONOČNÉ SVIATKY....

VESELÚ ŠIBAČKU,

VEĽA ŠŤASTIA,

ZDRAVIA A LÁSKY

PO CELÝ ROK

PRAJÚ

DETI A KOLEKTÍV MŠ-ZÁSTRANIE

• OZNAM 2024

• OZNAM

Oznamujeme rodičom , že z dôvodu nízkeho počtu prihlásených detí počas  vianočných  prázdnin bude prevádzka materskej školy prerušená od 27.12 2023 do 07.01.2024.

Prevádzka bude opäť obnovená dňa 08.01.2024.