• Krúžky

• Materská škola ponúka možnosť zapojiť deti do krúžku anglického jazkyka, ktorý je vedený špecializovaným lektorom Dankou Machútovou.

Anglický krúžok

Krúžok anglického jazyka prebieha pod vedením lektorky AJ Danky Machútovej, s osvedčením o výučbe AJ. Lektorka hravou formou oboznamuje deti s cudzím jazykom a tak nenásilnou formou deti získavajú základy angličtiny.

Športový krúžok

Deti si počas krúžku osvojujú pohybové zručnosti, vykonávajú zdravotne orientované aktivity, ktorých cieľom je usmerňovanie detí zdravému životnému štýlu a podpora zdravia.

Výtvarný krúžok:

Cieľom výtvarného krúžku je umožňiť deťom aktívne rozvíjať vlastné schopnosti v kolektíve kamarátov s rovnakými záľubami. Výtvarné činnosti predstavujú jednu z foriem, ktorými si deti osvojujú okolité skutočnosti, hmotný svet a objasňujú si súvislosti a vzťahy medzi ľuďmi a vecami.

Činnosť krúžku je zameraná tak, aby výtvarná práca deti zaujala a aby estetické vnímanie a tvorivá aktivita vytvárala v nich pocity radosti a uspokojenia. Deti na výtvarnom krúžku v uvoľnenej a radostnej atmosfére nadobúdajú nové zručnosti, vyskúšajú si zaujímavé výtvarné techniky, rozvíjajú si fantáziu, estetické cítenie, kreativitu. Rozvíjanie elementárnych grafomotorických zručností pred vstupom do základnej školy uľahčujú začiatočné osvojovanie písma.

Aktivity a prezenátacia školy na verejnosti

MŠ organizuje počas celého školského roka rôzne podujatia, kurzy, aktivy a výlety pre deti (niektoré aj za účasti rodičov ). Možnosť prihlásiťdieťa a zapojenie rodiča je na dobrovoľnej báze a organizuje sa nielen počas prevádzkových hodín MŠ ale aj cez víkendy. Deti a rodičia tak majú možnosť spoločne a zmysluplne tráviť voľný čas.

NOVÉ NÁVRHY OD RODIČOV PRE ĎALŠIE KURZY, VÝLETY A AKTIVITY SÚ VÍTANÉ.

– kurzy plávania
      – kurzy korčuľovania
      – kurz lyžovania
      – logopedickú starostlivosť